03154822606
برای‌چه زبان انگلیسی ياد بگيريم؟

در فرازي از سخنان حضرت امام خمینی ( ره ) چنین آمده است :" اسلام برای بشر آمده ، نه برای مسلمین و نه برای ایران " {1}

آيا هيچ فکر کرده‌ايد که تحت تأثير قرار دادن دیگر مردمان کشورها در مورد دین و فرهنگ اسلامی چقدر مي‌تواند جالب باشد؟یا دسترسی به اطلاعاتی که ديگران از آن بي‌بهره‌اند؟يا صحبت کردن با افراد جالبی که ديگران نمي‌توانند با آنها ارتباط برقرار کنند؟ و يا پیشی گرفتن از ديگران با گامهای بزرگی که در شغلتان برمي‌داريد؟

چرا زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

شما قادر هستید به همه ی‌ اين پیشرفت ها دست یابید؛  اگر خوب به زبان انگليسی صحبت کنيد. شايد يادگيری زبان انگليسی بهترین و مهمترين گام در ارتقاء کيفيت زندگی ما باشد.

زبان انگليسی را  می توان  «زبان گفتگو» نام نهاد. چرا؟ چون به نظر مي‌رسد همه ی مردم زمین پذيرفته‌اند که برای گفتگو و ارتباط با يکديگر باید از زبان انگليسی استفاده کنند. پس اگر شما بتوانيد به انگليسی صحبت کنيد، قادر خواهيد بود: با مردم سراسرکره ی زمین ارتباط برقرار کنيد و حتی راحت‌تر به کشورهای دیگر مسافرت کنيد.

 

اگر می خواهید شغل خوبی در زمينه‌های تجاری يا علمی داشته باشید، همين حالا به فراگيری انگليسی مشغول شويد!

 

یادگیری زبان انگليسی به شما این امکان را مي‌دهد که:

 

1-علم خود را افزايش دهيد. انگليسی زبان فن‌آوری است، مخصوصاً فن‌‌آوريهایی که در سطح بالايی هستند : مانند علوم پزشکی، ژنتيک و کامپیوتر. اگر مي‌خواهيد درباره ی اين علوم مطالعه کنيد، احتمالاً مجبور خواهيد شد از منابع انگليسی استفاده کنيد.

 

2-يک تاجر بين‌المللی خوب باشيد. ايـن بسيار واضح اسـت. تجـارت بين‌المللی تنها بـا زبان انگليسی ميسر مي‌شود. يادتان باشد که در دهکده ی جهانی زندگی می کنیم. بنابراين اگر مي‌خواهيد در این دهکده نقشی داشته باشید ، بايد به زبان انگليسی آشنا باشید ،تا بتوانيد با تجار یا مردمان دیگر کشورها ارتباط داشته باشيد،درکنفرانس‌ها وهمايش‌ها شرکت کنيد، روزنامه‌ها و مجلات تجاری بخوانيد و....

 

 

3-گزینه ی «مسلط به زبان انگلیسی» را در رزومه (خلاصه سوابق و شرح حال) خود علامت بزنید. بدين ترتيب شانس خود را برای به دست آوردن شغل بهتر افزايش مي‌دهيد.

 

4-محقق و دانشجوی بهتری باشيد. مي‌توانيد با دانشمندان کشورهای ديگر مکاتبه کنيد. در همايشهای بين‌المللی شرکت کنيد و با مطالعه ی مجلات و کتب از يافته‌های جديد علمی با خبر شويد.

 

 آموزش زبان جدید باعث رشد مغز می شود!

پژوهشگران علوم پزشکی می گویند؛ افرادی که به فراگیری زبان جدید مشغولند ، تحولاتی در مغزشان رخ می دهد که باعث رشد مغز آنها می گردد.  بر اساس مطالعه ی آنان، دو زبانه‌ بودن مغز را هوشیار می‌کند.

تحقیقات پیشین حاکی از آن بود که بیماری آلزایمر در افرادی که دو یا چند زبانه هستند ، دیرتر بروز می کند. مشخص است یادگیری زبان های خارجی ، شیوه ی  مناسبی برای حفظ وضعیت مغز است.

---------------------

منبع{1} کتاب صحیفه امام خمینی جلد 10 صفحه 446

 

 

 

مالکیت فکری مطالب سایت زود یاد ثبت رسمی شده است .

استفاده از مطالب سایت، برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلا مانع است .