03154822606
یادگیری زبان انگلیسی

نکات کلیدی یادگیری مکالمه زبان انگلیسی قسمت دوم

قسمت اول

یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی

 نکات مهم یادگیری مکالمه زبان انگلیسی 2

از اشتباه کردن نترسید!

یکی دیگر از ویژگی هایی که باعث می شود کودکان با بازده بیشتری زبان یاد بگیرند همین نترسیدن از اشتباه کردن است، این باعث می شود بدون ترس آنچه را که یاد می گیرند و فکر می کنند درست است به زبان بیاورند و بنابراین شانس بیشتری برای اصلاح شدن اشتباهاتشان توسط اطرافیان خود خواهند داشت. اما قابل ذکر است تجربه نشان می دهد که مشکل ترس از اشتباه کردن تنها در افراد مبتدی وجود ندارد و حتی در سطوح بالاتر نیز وجود دارد ، چون زبان آموزان فکر می کنند دیگران انتظار بیشتری از آنها دارند، موضوع جدی تر هم می شود. به هر حال چه در سطوح مبتدی و چه در سطوح پیشرفته، ترس مهمترین عامل بازدارنده در یادگیری زبان انگلیسی است.

خیلی رک و خودمانی بگیم، این ترس در واقع چیزی نیست جز ترس از “خنگ بنظر رسیدن” در جمع! ترس از ضایع شدن (یا هر نوع نوشتاری که دوست دارید برای این اصطلاح عامیانه استفاده کنید). شاید پیش خود بخندید، اما حتماً شما هم قربانی این ترس شده اید، مثلاً زمانی که در کلاس سوالی برایتان پیش آمده و فقط چون احساس می کردید احتمالا سوالتان احمقانه و خیلی پیش پا افتاده باشد، رویتان نشده در کلاس جلوی سایر همکلاسیهایتان آن را مطرح کنید. همین ترس کوچک قطعاً یادگیری زبان شما را به شدت فلج خواهد کرد و شما هرگز لذتی که باید از آموختن یک زبان دوم می بردید را تجربه نخواهید کرد. در عوض، اگر نترسید و اشتباه کنید، از اشتباهاتان درس بگیرید و سعی کنید آنها را تکرار نکنید، تازه می فهمید یادگیری زبان یعنی چه.

 نکات مهم یادگیری مکالمه زبان انگلیسی 3

در انگلیسی غرق شوید!

 از هر موقعتی برای گوش دادن به انگلیسی استفاده کنید: آهنگ، فیلم، سخنرانی، اخبار، برنامه مستند و غیره. باید تا می توانید خود را درگیر زبان انگلیسی کنید. اگر به موسیقی علاقمند هستید، سعی کنید متن آهنگ ها مورد علاقه تان را پیدا کنید و با حفظ کردنش، وقتی به آهنگ گوش می کنید به همراه خواننده زیر لب (یا بلند!) آهنگ را همخوانی کنید. اگر به قول معروف فیلم باز هستید، کافی است قسمت هایی از فیلم مورد علاقه تان را جدا کنید (مثلاً ۳ دقیقه) و سعی کنید دیالوگ ها را تا حد امکان حفظ کنید و همراه با بازیگران بگویید. خلاصه، همانطور که گفتیم باید خود را در زبان انگلیسی غرق کنید.

نکات مهم یادگیری مکالمه زبان انگلیسی 4

با دوستان خود انگلیسی حرف بزنید!

یکی از راه هایی که می توانید روی مهارت کلیدی Speaking خود کار کنید این است که با دوستانتان انگلیسی حرف بزنید. یادگیری زبان وقتی به صورت گروهی باشد بسیار لذت بخش تر خواهد شد. پس، خارج از کلاس زبان هم می توانید با دوستانتان قرار بگذارید و انگلیسی حرف بزنید. یا اگر دانشجو هستید و در خوابگاه زندگی می کنید می توانید یک شب در هفته با دوستانتان موضوعی تعیین کنید و در موردش حرف بزنید. اگر سطح زبانتان پایین باشد که می توانید از دوستان قوی ترتان یاد بگیرید و اگر هم سطح زبانتان از سایر دوستانتان بالاتر باشد هم با یاد دادن به آنها دانسته های شما تثبیت خواهند شد. پس مهم نیست سطح زبانتان در مقایسه با دوستانتان چطور است، به هر حال این کار به نفع شماست. خیلی از زبان آموزان وقتی شروع به یادگیری زبان انگلیسی می کنند منتظر می مانند تا به سطح قابل قبولی برسند و بعد شروع کنند به حرف زدن. این طرز فکر اشتباه محض است. کمی اعتماد به نفس داشته باشید و بدون توجه به سطح زبانتان حرف بزنید. نترسید، اشتباه بد نیست.

نکات مهم یادگیری مکالمه زبان انگلیسی 5

لهجه استاندارد مهم است!

لهجه مهم است! شما اگر دامنه لغت خیلی خوبی داشته باشید و بتوانید روان حرف بزنید، هنوز با یک لهجه غیر استاندارد ممکن است فهم حرف های شما بسیار سخت باشد. مثلاً کسی که فرق V و W را رعایت نمی کند و یا بین th در think و this فرقی قائل نیست، حرف هایش ممکن است بسیار گیج کننده و حتی غیر قابل فهم باشد. علاوه بر اینکه باید روی نحوه صحیح تلفظ حروف دقت کنید، باید به استرس کلمات و لحن بیان جملات و بسیاری چیزهای دیگر هم توجه کنید. بهترین راه بهبود لهجه تقلید از افرادی است که انگلیسی زبان مادریشان است. مثلاً در فیلم ها. مهم نیست British حرف می زنید یا American، فقط باید درست حرف بزنید. یک لهجه استاندارد می تواند بسیاری از ضعف های زبان شما را پوشش دهد، در حالیکه یک لهجه بد و غیر استاندارد باعث می شود سطح زبان شما آنطور که باید به نظر نیاید. پس، یک لهجه را انتخاب کنید و آن را درست یاد بگیرید.

زودیاد آرزوی پیشرفت و پیروزی را برای شما دارد.

اطلاعات بیشتر برنامه آموزشی زودیاد