03154822606
شروع انعکاس خبری زود یاد در برخی از رسانه ها
نویسنده خبر : مدیر سایت    
سه شنبه 26 بهمن 1395      تعداد بازدید: 882     زبان : فارسی     چاپ     دسته بندی : عمومی    
به اشتراک بگذارید
تاریخ درج خبر : 1395/11/26

به گزارش ای بی نیوز :

زودیاد، نخستین نرم‌افزار مصور آموزش لغات زبان انگلیسی

 

به گزارش ای بی نیوز

زودیاد، نخستین نرم‌افزار مصور آموزش لغات زبان انگلیسی در نوش‌آباد رونمایی شد

نرم‌افزار آموزشی حفظ لغات زبان انگلیسی با استفاده از کارگرافیکی، روان‌شناسی رنگ‌ها و بهره‌گیری از تصاویر و مناسبت‌های فرهنگی با ابتکار و تلاش چهار ساله و همکاری گروه متخصصین طراحی و تولید شد

 سعید نصیریان تهیه کننده و پدیدآورنده زود یاد، در حاشیه آیین رونمایی از این نرم‌افزار و همزمان با آخرین روز  از دهه فجر، گفت: این نرم‌افزار توسط یک تیم تخصصی در زمینه روان‌شناسی، زبان‌شناسی و طراحی و با هدف آموزش ساده و کاربردی زبان انگلیسی طراحی و تولید شده است.

تهیه‌کننده این مجموعه آموزشی با اشاره به نیاز اکثر ایرانیان به آموزش زبان ،مخصوصا در حوزه تجارت و صنعت گردشگری، تصریح کرد: در این نرم‌افزار 599 لغت پرکاربرد در زمینه مکالمات روزمره، همراه با فنوتیک فارسی ، معانی کلمه ، یک جمله  پیوندی همراه با یک تصویر برای ثبت کلمه در ذهن به‌کار گرفته شده است..

وی ادامه داد: کاربران نرم‌افزار ظرف مدت 10 روزه با روزی نیم ساعت تمرین ، 599 لغت مکالمات روزمره زبان انگلیسی را به آسانی در ذهن خود ثبت می‌کنند.

نصیریان، طبق گفته کارشناسان آموزش تصویرسازی را یکی از بهترین شیوه‌های آموزشی برای ثبت اطلاعات در حافظه دانست و خاطر نشان کرد: نرم‌افزار زود یاد با بهره‌گیری از هنر گرافیک، روان‌شناسی رنگ و صدا، فضایی مطلوب برای به ذهن سپردن لغت در ذهن مخاطب خود بجای می‌گذارد.

وی، محیط گرافیکی نرم‌افزار را بومی‌سازی شده و هماهنگ با فرهنگ و آئین کشور ایران عنوان کرد و افزود: هر کلمه با رنگ قرمز، ترجمه آن با رنگ آبی، تلفظ آن با رنگ سبز مشخص شده و یک ارتباط تخیلی تصویر شده از تشابه تلفظ لغت با پدیده یا لغت فارسی در آن طراحی و مصور شده است

زود یاد 

نصیریان با اشاره به درگیری ذهن مخاطب با المان‌های دیداری، شنیداری و تخیل برای حفظ هر لغت، تاکید کرد: هر کلمه با تلفظ صحیح و معانی مختلف آن به ذهن سپرده می‌شود، بطور مثال: برای کلمه sun به معنای خورشید با تصویر سان دیدن نیروهای مسلح مقابل مقام معظم رهبری عبارت خورشید (استعاره از مقام معظم رهبری و خورشیدی که در آسمان است)، تلفظ کلمه و معنای خورشید در ذهن مخاطب تثبیت و حفظ می‌شود

تهیه کننده و مبدع این طرح، یکی از مزایای زود یاد را طرح کسب درآمدی و طرح افزایش دایره لغات که همزمان به افزایش امتیاز قرعه کشی های دوره ای زود یاد برای مخاطب دانست و افزود: در راستای تحقق شعار ملی اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل هر یک از خریداران این نرم‌افزار می‌توانند با مراجعه به سایت www.zodyad.ir از مزایای خرید این نرم‌افزار بهره ببرند.

نصیریان، موفقیت در تولید این نرم‌افزار را حاصل کار تیمی و تخصصی در زمینه‌های مشاور زبان(مرضیه فخری و مهندس مصطفی بهنامه)، برنامه‌نویسی برنامه (مهندس مجتبی فلاح)، طراحی و برنامه نویسی سایت(مرکز طراحی وب زئوس واقع در شیراز) و گویندگی و صدابرداری(سجاد صادقی و زهرا آقابیکی) دانست و افزود: برای ساخت این برنامه و سایت الکترونیکی مبلغی بالغ بر 400 میلیون ریال هزینه شده است و به طور مستقیم برای 10 نفر ایجاد اشتغال شده است.

وی ادامه داد: از آنجایی که در این نرم‌افزار برای مصورسازی لغات از تعابیر گوناگون اشخاص، برندهای تولید محصول ایرانی و مناسبت‌ها بکار رفته است، امیدواریم با استفاده این طرح، به نوعی فرهنگ‌سازی برای خرید کالای ایرانی نیز صورت بگیرد.

تهیه‌کننده این طرح از اقدامات لازم در راستای ثبت این شرکت در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

برنامه آموزشی زودیاد با موضوع چندرسانه‌ای آموزش زبان انگلیسی در تاریخ 24 مهرماه 1395 از مرکز توسعه و فناوري اطلاعات رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز انتشار و تاییدیه فنی نرم‌افزاری از سازمان برنامه بودجه کشور، امور زیرساخت‌ها و خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات را دریافت کرده است.

سایت الکترونیکی زودیاد نیز، علاوه بر داشتن نماد اعتماد الکترونیکی، موفق به دریافت لوگوی طلایی یا نماد دائم ساماندهی شده است.

کانال تلگرامی زود یاد با آدرس zodyad@ نیز با بیش از 6 هزار عضو در  آغاز کار خود در سامانه احراز هویت فضای مجازی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ثبت شد.

علاقه‌مندان برای تهیه نرم‌افزار آموزشی زود یاد می‌توانند به آدرس اینترنتی(www.zodyad.ir) مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09904568552 یا 03154822606 تماس بگیرند